“Get A Meet’in sağladığı fayda çok büyük.”

SİF | Şirket Tanıtımı

1956 yılında Sezai Türkeş – Feyzi Akkaya tarafından kurulan ve bir STFA ve Işıklar Holding kuruluşu olan SİF, iş makinası sektöründe faaliyet göstermektedir. JCB marka iş makinalarının satış ve pazarlamasında; İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, İzmir ve Trabzon’daki satış noktaları ve 35 adet yetkili servisi ile Türkiye’nin dört bir yanına hizmet sunmaktadır.

SİF, JCB marka kazıcı – yükleyiciler, ağır iş makinaları, kompakt ve endüstriyel ürün serisi ile inşaat, endüstriyel ve tarım sektöründeki müşterilerinin ihtiyaçlarına geniş ürün ağıyla çözümler üretmektedir.

Geçmişte Durum Nasıldı? Sorunlar Nelerdi?

Şirketimizin Genel Merkez’i İstanbul’da olmasına rağmen faaliyet alanımız tüm Türkiye’yi kapsamaktadır. Türkiye’nin çeşitli illerinde bölge müdürlüklerimiz, çalışanlarımız ve bayilerimiz bulunmaktadır. Get A Meet ile tanışmamıza esas olan sorunumuz, bu geniş coğrafyada bulunan ekiplerimizle fiziksel olarak bir araya gelmenin zorluklarını ortadan kaldırmak, zamanımızı verimli kullanmak ve seyahat ve ulaşım maliyetlerimizi minimuma indirmek ve en önemlisi mekan ve zamandan bağımsız olarak en kısa zamanda bir araya gelebilmekti.

Çözüm Önerisi Olarak Nasıl Değerlendirdiniz?Get A Meeti Nasıl Kullanıyorsunuz?

Get A Meet’i önemli bir online iletişim platformu olarak kullanmak istiyorduk. Bu isteğimize de hizmet ettiğini söyleyebilirim. Biz şirketin İnsan Kaynakları departmanı olarak birçok faaliyetimizde etkin olarak kullanıyoruz. İşe Alım sürecinde İstanbul dışında olan adaylar ile ilk görüşmemizi Get A Meet üzerinden gerçekleştiriyoruz. Bu görüşmelerin sonunda kısa listeye aldığımız adayları direkt İstanbul’a yüzyüze mülakata çağırıyoruz. İşe aldığımız İstanbul dışında işe başlayan çalışanlarımıza kurumsal oryantasyon eğitimini Get A Meet üzerinde oluşturduğumuz toplantı ortamında veriyoruz. Şirketimizde uyguladığımız Kurumsal Sağlık Programı’mız kapsamında her ay verdiğimiz sağlıklı yaşam seminerlerini aynı anda canlı olarak Get A Meet üzerinden de gerçekleştiriyor, bu toplantıyı video olarak kaydediyor, katılamayan çalışanlarımıza izleyebilmeleri için Get A Meet üzerinden verilen bir bağlantı adresini gönderiyoruz. En kısa zamanda bölgelerimizin de etkin olarak kullanacağı ve paylaşımlarda bulunacağı bir ortam haline getirmeyi planlıyoruz. En önemlisi de bu uygulamalar için teknolojik anlamda önemli bir yatırım yapmadık. Geniş katılımlı toplantılarda görüntü ve ses kalitesi için masa mikrofonu ve web kamerası alımı gerçekleştirdik.

Get A Meet Ne Fayda Sağladı?

Get A Meet bizim gibi çeşitli lokasyonlarda çalışan bir şirket için daha hızlı bir araya gelmemizi ve organize olmamızı sağladı. Uygulamalarımızın yayılımını arttırdı. Şirketimizin sürdürülebilirlik politikasına da hizmet ettiğini düşünmekteyim. Sadece 2 saatlik toplantı için farklı şehirlerden çalışanlarımızı bir araya getirmek hem zamam hem maliyet hem de verimlilik kaybı açısından değerlendirildiğinde Get A Meet’in sağladığı fayda çok büyük.

Zülal ÖZTÜRK KAYA

İnsan Kaynakları Direktörü / Human Resources Director

SİF İŞ MAKİNALARI