Webinarın ilk 30 dakikası sonunda…

… Hesabımda $6.300’dan fazlası vardı!!!”

Get A Meet | 100x100Hangi sektörde olursa olsun,  hangi ürünü satmaya çalışırlarsa çalışınlar zordur işleri…

Gerek pazarlama gerekse satış departmanları, tanıtım ve satışını sağlamaya çalıştıkları ürün ve hizmetleri hedef kitlelerine ulaştırmak için çırpınırlar. Hedef kitleye tanıtım yapmak oldukça önemlidir. Çünkü hedef kitle, daha yüksek oranda potansiyel alıcı içerir. Yani, daha az ancak daha ilgili kişilere ulaşır, bu kişileri daha yüksek yüzde ile satışa çevirebilirsiniz.

Bu nedenle, hedef kitlelere yönelik çalışmalara odaklanılır. Bazen reklam, doğrudan pazarlama ya da tanıtım, bazen de etkinlik olabilir bu çalışmalar… Farklı mecralar kullanılır, ilgi çekmeye çalışılır. Hedef kitleye ulaşıldığında da farklı bir çalışma başlar… Anlat, soruları yanıtla, sat..!

Etkinliklerde, yani hedef kitlenizle karşı karşıya olduğunuz çalışmalarda işiniz nispeten daha kolaydır. Çünkü hedef kitleniz sizinledir; anlatır, soruları yanıtlar ve satarsınız! Öyle bir etkinlik düzenlersiniz ki, davet ettiğiniz grubu ilgililerden seçer, etkili bir sunumla anlatmak istediklerinizi anlatır ve henüz etkinlik sırasında bile işinizi satışa dönüştürebilirsiniz (bu konuda daha ayrıntılı yazıyor olacağız). Ancak; lansman, toplantı, seminer vb. birçok etkinliğin amacına ulaşabilmesi için gereken organizasyon aşaması yoğun çalışma gerektirir. Zaman alır. Maliyetlidir. Katılımcılar için bir noktadan diğerine hareket etmeyi, yani seyahati gerektirir. Özetle, bazı zorluklarından dolayı, etkili olmalarına rağmen sık kullanılamazlar.

Ancak son zamanlarda yaygınlaşan bir teknoloji olan webinarlar sayesinde artık bu zorlukları yaşamıyor iş dünyası… Webinarı, İnternet üzerinde yapılan etkinlikler olarak düşünebiliriz… Organizasyon ve yatırım maliyeti yok, seyahat maliyeti yok ve etkisi çok yüksek..!

Lewis Howes, 2009 yılında, Linkedin’i iş hayatlarında nasıl verimli kullanacaklarına dair ipuçlarını anlattığı ilk webinarında, 30 dakika içerisinde 22 kayıt alınca “Şampiyonluk maçında gol atmış gibi odanın içinde koşuyordum.” diyor.

Eğer siz de webinar yapabileceğinizi düşünüyorsanız, Get A Meet ile Webinar Nedir? Nasıl Yapılır? yazımızı okuyun, aktif webinarlarımızdan birine ücretsiz kayıt olun ve uygun bir Get A Meet planı satın alın.