Get A Meet Nedir?

Get A Meet Nedir?

Get A Meet sizi, olmanız gereken yere, bulunduğunuz yerden ayrılmadan götüren bir araçtır!

Get A Meet, onlarca, hatta yüzlerce kişinin, bilgisayar veya mobil cihazlar kullanarak, İnternet üzerinde sanki bir aradaymış gibi sesli ve görüntülü toplantılar yapabilmesine imkan sağlayan yüksek performanslı bir çözüm platformudur.

Get A Meet kullanıma hazırdır. İnternet toplantı, uzaktan eğitim, sanal sınıf, web konferans (webinar) gibi sesli ve görüntülü toplantı ihtiyaçlarınıza göre kullanacağınız kadar satın alır, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Get A Meet ile ofisinizi İnternete taşıyabilir, İnternet Ofisi özelliği ile iş arkadaşlarınızla, müşterilerinizle İnternet üzerinde çalışabilirsiniz.

Toplantı sahibinin izni dışında toplantı, eğitim ve konferans salonuna giriş mümkün değildir.

Get A Meet İnternet Toplantı Çözümleri altyapısı Connect Pro Server, Flash Media Server ve SQL Server alt yapısı üzerine kurulu, güçlü ve güvenilir sistemlerden oluşmaktadır.

Her bir alt yapı bileşeni ve sistemin tümü değişik senaryolar ile kullanım ve güvenlik testlerine tabi tutulmaktadır. Güvenlik, müşterilerimiz için olduğu kadar bizim için de çok önemlidir. Ürünlerin güvenlik seviyeleri şirket düzeyinde (Enterprise) uygulamalar için dahi yeterli düzeydedir.

Toplantı odalarına erişim, tamamen toplantı yöneticisinin kontrolü altında bulunmaktadır. Davetliler dışında toplantıya katılım, şifre korumasının yanı sıra, yönetici iznine tabidir.

Genellikle toplantı yöneticileri veya katılımcılar, gizli kalması gereken dokümanları toplantı esnasında paylaşabilirler. Get A Meet güvenlik kontrolleri, söz konusu dökümanlara yetkisiz erişimleri engeller. Toplantı yöneticileri, paylaşılmış dökümanlara erişimi engelleyebilir, aynı zamanda kullanılan SSL şifreleme, toplantı esnasında eş zamanlı koruma sağlar.

Get A Meet, alt yapıda J2EE (Java Platform, Enterprise Edition) kullanmaktadır. Java Platform Enterprise Edition, standart sürümden farklı olarak, ilave güvenlik özellikleri sunmaktadır.

Get A Meet alt yapısını oluşturan, 3 adet Adobe Connect Professional sunucu, 3 adet Adobe Flash Media sunucu ve 2 adet SQL 2008 veri tabanı sunucusu yedekli alt yapı sağlamaktadır. Oluşturulan yük dengeleme sistemi sayesinde sunucularda problem olması halinde, diğer sunucular yükü üzerine almaktadır. Bu sayede kesintisiz hizmet sağlanabilmektedir.

Adobe Flash Media Sunucular, gerçek zamanlı ses, video ve data senkronizasyonu işlemlerini yürütmektedir. Adobe Flash Media Sunucular bu işlemler esnasında Real-Time Messaging Protocol (RTMP) kullanmaktadır.

Kullanıcıların sisteme erişebilmesi için, öncelikle kullanıcı bilgisi doğrulanmaktadır. Kullanıcı doğrulama işlemlerinin güvenlirliği bağımsız kuruluşlar tarafından değişik by-pass metodlarına yönelik olarak test edilmiş ve kullanıcı doğrulama adımının aşılamadığı kanıtlanmıştır.

Veri iletişimi esnasında, SSL/TLS güvenli kanal yöntemleri kullanılmaktadır. Adobe Connect Professional sunucular her iki yöntemi de kullanabilmektedir. Adobe Connect Professional sunucular HTTP ve RTMP erişim yöntemlerini kullanabilmektedir. Her iki erişim yöntemi de SSL/TLS kullanılarak güvenli erişim sağlayabilmektedir.

Güvenlik saldırıları, genellikle kullanıcı ile sunucu arasında veri iletişimi esnasında yetkisiz ağ dinleme (sniffing) şeklinde gerçekleştirilmektedir. Adobe Connect Professional sunucular uçtan uca güvenli iletişim sağlamak için 128-bit SSL/TLS kullanmakta ve toplantıya bağlı kullanıcılar ile sunucu arasındaki iletişim güvenli hale getirilmektedir. SSL/TLS şifreleme tüm oturum süresince geçerli olmaktadır.

Aynı zamanda Get A Meet sunucuları HTTPS içerisinde RTMP tünel (RTMP tunneling over HTTPS) oluşturmayı da desteklemektedir. Bu sayede güvenlik seviyesi yükseltilmektedir. RTMP tek başına yeterli düzeyde güvenlik sağlaması, RTMP tunneling over HTTPS’e gore daha düşük bant genişliklerinde verimli toplantılar yapılmasına olanak sağlaması ile yaygın olarak tercih edilmektedir.

Sistemlerin yüksek güvenlik seviyeleri, Adobe Connect Professional ve Adobe Flash Media sunucuları başta Amerika Birleşik Devletleri Ordusu (US Army) olmak üzere, Defence Information Systems Agency (DISA) gibi askeri ve FoodSHIELD gibi Amerikan devlet birimleri, Fortis, TEB, Garanti gibi bankalar, Turkcell gibi telekomünikasyon operatörleri tarafından tercih edilen sistem haline getirmiştir.

 

Metroda bile olsanız, Get A Meet ile istediğiniz yerdesiniz!

Get A Meet, aşağıda listelenen tüm mobil cihazlarda yüksek performansla çalışmaktadır.

 

1- iOS4, 5 ve üzeri ile çalışan tüm Apple cihazları (iPhone 3GS, iPhone 4 and 4S, iPad, iPad 2, ve iPod Touch)

2- Tüm Android™ 2.2 ve daha yenisi bulunan cihazlar veya Adobe AIR 2.7 içeren Adnroid cihazlar

3- HTC EVO 4G, HTC Flyer, Motorola Atrix, Motorola Droid X, Motorola Xoom, Samsung Galaxy Tab (7-inch) ve Samsung Galaxy Tab 10.1 ile uyumlu cihazlar

4- BlackBerry Tablet OS (QNX) 1.0.6 veya daha yeni işletim sistemi ile çalışan ve Adobe AIR 2.7 ve daha yenisini içeren cihazlar.

 

Toplantı sahibi, sunucu ve katılımcılar için sistem gereklilikleri aşağıdaki gibidir:

 

Windows

 

1- Microsoft Windows XP veya Windows 7 için 1.4GHz Intel Pentium 4 veya daha hızlı CPU

Windows Vista için 2GHz Pentium 4 veya daha hızlı bir CPU

2- İşletim Sistemi: Windows XP, Windows Vista, or Windows 7 (32-bit veya 64-bit)

Windows XP veya Windows 7 için 512MB RAM (1GB önerilir)

Windows Vista için 1GB RAM (2GB önerilir)

3- Microsoft Internet Explorer 6 veya daha yeni sürüm (32 bit)

Mozilla Firefox 3 veya sonrası, Google Chrome

4- Adobe Flash Player 10.1

 

MacOS

 

1- 500MHz PowerPC G3 veya daha hızlı CPU, veya 1.83GHz Intel Core™ Duo veya daha hızlı CPU

2- Mac OS X 10.4, 10.5, 10.6 veya 10.7.2 (Intel); Mac OS X 10.4 (PowerPC)

3- 512MB RAM (1GB önerilir)

4- Mozilla Firefox 3 veya daha yeni sürüm; Apple Safari 4 veya 5; Google Chrome

5- Adobe Flash Player 10.1

 

Linux

 

1- Oda sahibi veya Sunumcular için: Ubuntu 10 (32 bit veya 64 bit)

Katılımcılar için: Ubuntu10;

2- Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 4.x veya 5.x;

Novell SUSE 9.x veya 10.x

3- Mozilla Firefox 3 veya daha yenisi

4- Adobe Flash Player 10.1

 

Mobile

 

1- iOS4 veya 5 çalışan tüm Apple cihazları (iPhone 3GS, iPhone 4 and 4S, iPad, iPad 2, ve iPod Touch)

2- Tüm Android™ 2.2 ve daha yenisi bulunan cihazlar veya Adobe AIR 2.7 içeren Adnroid cihazlar

3- HTC EVO 4G, HTC Flyer, Motorola Atrix, Motorola Droid X, Motorola Xoom, Samsung Galaxy Tab (7-inch) ve Samsung Galaxy Tab 10.1 ile uyumlu cihazlar

4- BlackBerry Tablet OS (QNX) 1.0.6 veya daha yeni işletim sistemi ile çalışan ve Adobe AIR 2.7 ve daha yenisini içeren cihazlar

 

İnternet Bağlantı Hızı

Toplantı Sahibi ve sunucular;

Sadece görüntü paylaşımı için 300 – 350 Kilobit, ekran paylaşımı için 250 – 300 Kilobit yeterlidir Ses aktarımı için gereken bant genişliği hesaba dahil edilmiştir.

Katılımcılar için ise standart bir İnternet bağlantısı yeterlidir.

 

Toplantı sahibi ve sunucuların; ekran, görüntü ve ses paylaşımı yapacakları durumlarda Adobe Connect Add-in yüklemiş olmaları gerekmektedir.

 

Bağlantı ve donanım testleri için test.getameet.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Çevrimiçi (Online) Toplantı nedir?

Çevrimiçi (online) toplantı, -bir yazılım aracılığıyla- toplantıya katılacak kişilerin -bulundukları yerden ayrılmalarına gerek olmadan,- İnternet üzerinde biraraya gelebilmesine ve bir toplantı sırasında yapılabilecek -el sıkışmak dışında- herşeyi, hem de daha verimli ve kolay yapabilmesine imkan sağlayan toplantılardır.

Başlangıçta yatırım yapmam gerekecek mi?

Get A Meet kullanmaya başladığınızda herhangi bir ek yatırım yapmanıza gerek yoktur. İhtiyacınıza göre bir ürün seçer ve hemen kullanmaya başlarsınız.

Mevcut donanımım Get A Meet kullanmak için yeterli mi?

Mevcut kamera, mikrofon, İnternet bağlantı hızı ve Adobe Connect Add-in kurulumunu test edebilmeniz için sizler için hazırlamış olduğumuz test.getameet.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Get A Meet'i sadece toplantılarım için mi kullanabilirim?

Get A Meet‘i toplantılarınız, eğitimleriniz, seminerleriniz için; hatta ofisiniz olarak dahi kullanabilirsiniz.

Get A Meet, kullanıcılarına ne fayda sağlar?

Get A Meet ile seyahat maliyetleriniz ortadan kalkar. Zaman kaybının önüne geçersiniz ve hem kurumsal hem de kişisel olarak verimliliğiniz artar. Mesai saatlerinde trafiğe harcadığınız zamanı kendinize ve işinize ayırabilrsiniz. Bulunduğunuz yerden ayrılmadan toplantı ve eğitimlere katılabilirsiniz. Daha kısa sürede daha çok insana ulaşarak, daha çok iş bitirebilirsiniz.

Get A Meet ile neler yapabilirim?

Get A Meet ile görüntü ve ses paylaşımı, ekran, belge ve beyaz tahta paylaşımı yapabilirsiniz. Toplantı/eğitim sırasında notlar alabilir, soru ve cevap ekranı kullanabilir, anketler yapabilirsiniz. Toplantı ve eğitimlerinizi kayıt edebilirsiniz. Bir toplantı sırasında birden fazla grubu yönetebilir, ara oturumlar oluşturabilirsiniz. Detaylı bilgi için “Satın Al” linkinden “Oda Özellikleri” sayfasına ulaşabilirsiniz.

Zengin içerikli dokümanlar yükleyip paylaşabilir miyim?

Adobe Connect tarafından desteklenen tüm formatları yükleyebilir ve paylaşabilirsiniz:

Microsoft PowerPoint sunumları (PPT ve PPTX), Ses (MP3), Flash videolar (FLV), Flash Player uyumlu içerikler (SWF), görseller (JPG ve PNG) ve sıkıştırılmış dosyalar (ZIP) yükleyebilir, paylaşabilirsiniz.

Kamera ve ses paylaşımı yaparken sahip olmam gereken asgari yükleme (upload) İnternet hızım ne olmalı?

Kamera ve görüntü paylaşabilmesi için gerekli olan yükleme (upload) İnternet hızı ise ortalama 300 – 350 Kbps’dir.

Toplantılarımı kayıt edebilir miyim?

Evet. Get A Meet size her bir toplantınızı kaydetme, düzenleme ve -izin verirseniz- paylaşma imkanı tanır. Sadece kaydettiğiniz videolar Get A Meet sunucuları üzerinde saklanır ve siz erişim izni vermedikçe erişilemez.

Toplantıma davet edeceğim kişiler de sisteme üye olmak zorunda mı?

Hayır, toplantınıza davet edeceğiniz kişiler Get A Meet sistem kullanıcısı olması gerekmez. Katılımcılarınızı toplantınıza davet etmek için e-posta adreslerini bilmeniz yeterli. Get A Meet, katılımcılara birer davet e-postası ulaştırır ve katılımcılarınız davet linkine tıklayarak toplantıya katılabilirler.

Get A Meet, gerçekleştirdiğim toplantılar için güvenli bir ortam mı?

Kullanıcılar ve Get A Meet arasındaki tüm iletişim SSL ile güvenli bir şekilde sağlanmaktadır. Toplantı odası sahibinin içeriye almadığı hiç kimse, toplantı odasına erişim sağlayamaz. Dolayısıyla odanızda paylaştığınız ses, görüntü, doküman vb. bilgilerin akışı oldukça güvenli bir şekilde sağlanmaktadır. Get A Meet ile yapacağınız toplantılar, telefon görüşmelerinden daha güvenlidir.

Get A Meet, kullanıcıların toplantılarını kayıt ediyor mu?

Get A Meet, hiçbir kullanıcı toplantısını kaydetmez. Kullanıcılar, isterlerse, toplantılarını kendileri kaydedebilirler.

Get A Meet'i nasıl satın alabilirim?

Satın Al sayfasını ziyaret ederek, ihtiyacınıza yönelik odayı belirleyebilir ve ister havale yaparak, ister kredi kartı ile oda satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Ofisi nedir?

İnternet Ofisi, bir İnternet sayfası üzerinden giriş yapılan sanal bir ofistir.

Get A Meet nedir?

Get A Meet, bilgisayar veya mobil cihazlar kullanarak, İnternet üzerinde sanki bir aradaymış gibi –sesli ve görüntülü- toplantılar yapabilmenize imkan sağlayan yüksek performanslı bir çözüm platformudur. Kullanıma hazırdır. Toplantı, eğitim veya konferans ihtiyacınıza göre, kullanacağınız kadar satın alır, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnternet Ofisine nasıl girilir?

Bir İnternet Ofisi sahibi iseniz, Get A Meet üzerinden veya size özel bir sayfadan (Örn: ofis.sizinsiteniz.com) konukların/çalışanların İnternet ofisinize giriş yapmasını sağlayabilirsiniz.